Start Polecane Rada Miasta Southampton obcina fundusze na oświetlenie uliczne w mieście

Rada Miasta Southampton obcina fundusze na oświetlenie uliczne w mieście

302
0

Jak pokazały liczby, pieniądze wydane na oświetlenie uliczne w Southampton zostały zmniejszone w ciągu roku.

Dane Ministerstwa Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządów Lokalnych pokazują, że Rada Miasta Southampton (SCC) wydała około 5,2 miliona funtów na oświetlenie uliczne w okolicy w latach 2019-20. Było to mniej niż w latach 2018-19, kiedy rada wydała około 5,2 miliona funtów, po uwzględnieniu inflacji – realna redukcja o jeden procent w ciągu roku.

Jednak zabójstwo Sarah Everard, która zniknęła podczas spaceru do domu z domu przyjaciela w Londynie na początku tego miesiąca, wywołało falę obaw o bezpieczeństwo kobiet na ulicach.

Rząd powiedział, że podejmuje szereg „natychmiastowych kroków” w celu poprawy bezpieczeństwa, w tym podwojenia funduszu Safer Streets – który zapewnia środki sąsiedzkie, takie jak lepsze oświetlenie i CCTV – do 45 milionów funtów.

SCC zapowiedział, że będzie nadal „traktować priorytetowo” zapobieganie i reagowanie na przemoc wobec kobiet i dziewcząt, w tym „poprawę bezpieczeństwa w naszych miejscach publicznych”.

 „Niewielki spadek naszego budżetu na oświetlenie uliczne na lata 2019/2020 można wyjaśnić zmiennymi rocznymi kosztami, w tym zmianami cen energii i zmianą naszych zapasów oświetlenia ulicznego na lampy LED- te starsze kosztują mniej ale są bardziej energochłonne” – dodał przedstawiciel rady miasta.