Start Polecane Rada Miasta przedstawia strategię bezpieczeństwa dla rowerzystów

Rada Miasta przedstawia strategię bezpieczeństwa dla rowerzystów

525
0

City Council przedstawił szereg planów, które zamierza zrealizować, aby uczynić Southampton bezpieczniejszym miastem dla rowerzystów.

Rada Miasta podkreśliła postępy poczynione od wprowadzenia dziesięcioletniej strategii rowerowej, która ma na celu zmniejszenie liczby wypadków z udziałem ludzi poruszających się na dwóch kołach. Działania Rady pojawiły się po ogłoszeniu wyników raportu, który mówi, że Hampshire to najbardziej niebezpieczne miejsce w kraju dla rowerzystów.

Specjaliści z Claims.co.uk, którzy zebrali dane od policji w Wielkiej Brytanii, twierdzą, że entuzjaści jazdy na rowerze są bardziej narażeni na wypadek w Hampshire niż gdziekolwiek indziej.

Rada zareagowała, przedstawiając kroki, jakie podejmuje w celu ochrony rowerzystów w Southampton i sąsiednich społecznościach, w tym Eastleigh, Totton i Chandler’s Ford.Rzecznik powiedział: „Nasza dziesięcioletnia strategia rowerowa określa podejście Rady Miasta Southampton do inwestowania – i realizowania – naszej wizji rowerowej.„Chcemy, aby jazda na rowerze była traktowana jako normalna forma transportu, a bezpieczeństwo jest jej dużą częścią.”

„Ściśle współpracujemy z policją i innymi partnerami nad inicjatywami, które podważają zachowania i postrzeganie” – powiedział rzecznik. „Obejmują one kampanię Close Pass, Be Safe Be Seen oraz szkolenie uświadamiające dla taksówkarzy, ciężarówek i kierowców autobusów, aby kierowcy i rowerzyści mogli poznać drogę z innej perspektywy.„Jesteśmy tylko dwa lata od strategii, ale już wprowadziliśmy duże ulepszenia do sieci rowerowej Southampton (SCN).

PoprzedniSzereg wydarzeń w Winchester z okazji Tygodnia Wina
NastępnyWzrost opłat za parkowanie „Kiss & Fly” na lotniskach w UK