Start Polecane Rada Miasta Portsmouth straci ponad 3 miliony przez Victory Energy

Rada Miasta Portsmouth straci ponad 3 miliony przez Victory Energy

622
0

Portsmouth City Council, który nie może znaleźć nabywcy na swoją firmę energetyczną Victory Energy straci ponad 3 miliony funtów.

Rada miasta spodziewa się znacznych strat po tym, jak potencjalni nabywcy „nie zapłaciliby nawet 1 funta” za firmę energetyczną, która okazała się zupełnym niewypałem. Przywódca, radny Gerald Vernon-Jackson, nazwał Victory Energy przedsięwzięciem „niedorzecznym” i powiedział, że nie ma innego wyjścia, jak tylko „wyciągnąć wtyczkę”.

W najbliższych dniach rozpocznie się proces likwidacji spółki, w którą rada zainwestowała dotychczas 3 150 873 funtów. Po dwóch próbach zamknięcia programu kierowanego przez Torysów przez władze LibDem, ostateczna decyzja została podjęta w listopadzie ubiegłego roku, aby pozbyć się Victory Energy i poszukać nabywców.

Ale pomimo tego, co rada określiła jako „szeroko zakrojony proces sprzedaży firmy”, żadna sprzedaż nie została zakończona. CllrVernon-Jackson powiedział: „Nie mogliśmy nawet sprzedać tej firmy za 1 £.”

Dziewięciu pracowników spółki otrzymało zawiadomienia o zwolnieniach, a ich rozliczenia mają kosztować ogółem 88 500 £. Okresy wypowiedzenia dla trzech konsultantów Victory, których role już się zakończyły, będą kosztować około 24 000 funtów.Całkowity koszt operacji likwidacji nie jest jeszcze znany.

PoprzedniSouthampton Boat Show 2019
NastępnyFunt najniżej od 34 lat w stosunku do dolara po groźbach wyborczych w Wielkiej Brytanii