Start Southampton Rada Miasta Portsmouth kupi ziemię do kontroli celnej w porcie

Rada Miasta Portsmouth kupi ziemię do kontroli celnej w porcie

224
0

Teren pod nowy punkt kontroli granicznej do przeprowadzania kontroli celnych po Brexicie ma zostać zakupiony przez Radę Miasta Portsmouth.

Obszar obok międzynarodowego portu w Portsmouth na północy miasta umożliwi kontrole importu zgodnie z wymaganiami rządu od lipca. Koszt miejsca w pobliżu M275 nie został ujawniony.

Przewodniczący Rady Gerald Vernon-Jackson powiedział, że są „pewne kwestie finansowe” do podniesienia z rządem. Decyzję o zakupie gruntu podjęto na wcześniejszym posiedzeniu rady.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE rozpoczną się kontrole towarów, takich jak alkohol i tytoń, a przedsiębiorcy uważani za osoby zagrożone muszą wypełniać zgłoszenia celne.

Większość kontroli towarów przywożonych z UE zostanie opóźniona do 1 lipca.

Teren przy Kettering Terrace ma zapewnić przestrzeń do zbadania ciężarówek przywożących towar do Wielkiej Brytanii. Tom Southall, zastępca dyrektora rady ds. nieruchomości i inwestycji, powiedział: „Oczywiście to przejęcie jest ważne z punktu widzenia przygotowań portu do modelu operacyjnego na granicy”.

W porcie trwają już inne czynności związane z Brexitem, w tym kontrole ciężarówek przeprowadzane w punkcie segregacyjnym Tipner.