Start Polecane Rada Hrabstwa uzyskała najgorszą ocenę za ochronę danych

Rada Hrabstwa uzyskała najgorszą ocenę za ochronę danych

308
0

Rada Hrabstwa Hampshire została uznana za najgorszy organ okręgowy w kraju pod względem naruszeń danych.

Nowe badanie przeprowadzone przez VPN Overview, które przeprowadza szeroko zakrojone badania dotyczące VPN, prywatności w Internecie, bezpieczeństwa i wolności w Internecie, wykazało, że Rada Hrabstwa Hampshire odnotowała tysiące naruszeń danych dotyczących błędów ludzkich w ciągu ostatnich pięciu lat.

Naruszenie danych to incydent, w którym dane są widziane przez nieuprawnioną osobę lub grupę, co narusza prywatny charakter informacji. Patrząc na firmy lub organizacje, mogą to być dane osobowe klienta lub dane wewnętrzne, takie jak dane dotyczące sprzedaży w arkuszach wydatków”.

Liczby pokazują, że od 2016 r. władze Hampshire odnotowały łącznie 3759 naruszeń spowodowanych błędem ludzkim, o ponad 1000 więcej niż druga najgorsza rada hrabstwa pod względem naruszeń, Gloucestershire.

Dane zostały zebrane po tym, jak firma wysłała wnioski o wolność informacji do wszystkich rad powiatowych w kraju.

Rada hrabstwa zapowiedziała, że ​​liczby te będą wyższe ze względu na wielkość organu w porównaniu z innymi.

Lider Rady Hrabstwa Hampshire, Keith Mans, powiedział: „Hampshire jest jedną z największych władz lokalnych w kraju, obsługującą 1,4 miliona mieszkańców, a zatem proporcjonalnie nasza liczba błędów będzie wyższa niż w wielu innych radach.”

„Bardzo poważnie podchodzimy do zarządzania i ochrony naszych danych, a nasi pracownicy zgłaszają wszelkie zdarzenia, w których podejrzewa się, że mogło dojść do naruszenia danych.”

„Fakt, że rejestrujemy i raportujemy w tym zakresie, ilustruje krytyczną świadomość, jaką mamy w odniesieniu do znaczenia skutecznej ochrony danych oraz odpowiednich i solidnych procedur, które stosujemy w radzie hrabstwa”.

PoprzedniStrefa Czystego Powietrza Rady Miasta Portsmouth „powinna potrwać dwa lata”
NastępnyTesco ogłasza stałą zmianę w swoich sklepach w Wielkiej Brytanii