Start Polecane Rada Hampshire planuje budowę 10 nowych szkół

Rada Hampshire planuje budowę 10 nowych szkół

268
0

Zgodnie z planami przedstawionymi przez radę hrabstwa, w Hampshire mogłoby powstać dziesięć nowych szkół.

Program inwestycyjny o wartości 221 milionów funtów ma na celu stworzenie 4393 miejsc w szkołach do 2026 roku, a także modernizację istniejących obiektów.

Mówi się, że przeznaczono 9 milionów funtów na tworzenie miejsc dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami (SEND) w siedmiu szkołach do 2024 roku.

Decyzja w sprawie finansowania zostanie podjęta przez całą radę, gdy ta rozważy budżet w przyszłym miesiącu.

Propozycje, zatwierdzone przez radnego ds. usług dla dzieci, Edwarda Herona, obejmują również rozbudowę szkół, projekty szkół specjalnych i placówek wczesnoszkolnych, a także ulepszenia istniejących budynków.

Heron powiedział: „Ciągła presja na miejsca w szkołach jest w dużej mierze napędzana przez duże nowe osiedla mieszkaniowe.

„Dodatkowo znacząco wzrosła liczba uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami, którzy potrzebują miejsca w szkole specjalistycznej”.

Heron powiedział, że rada szuka funduszy od rządu, deweloperów i innych zewnętrznych źródeł, aby zminimalizować koszty dla rady.

Obejmuje to ofertę finansowania przez Departament Edukacji dwóch nowych bezpłatnych szkół specjalnych w Boorley Green i Whiteley, jako część rządowej inwestycji kapitałowej w wysokości 2,6 miliarda funtów.

PoprzedniPodwyżka opłat paszportowych w UK
NastępnySiedmioletnia dziewczynka walczy o życie po strzelaninie podczas pogrzebu w Londynie