Start Polecane Rachunki za energię mogą wzrosnąć o setki funtów

Rachunki za energię mogą wzrosnąć o setki funtów

542
0

W przyszłym roku rachunki za energię mogą wzrosnąć o setki funtów, ostrzegają analitycy.

Konsumenci powinni być przygotowani na dalsze wahania cen gazu i upadek większej liczby dostawców, twierdzą analitycy z Cornwall Insight. Firma przewidziała, że ​​na wiosnę limit cen energii wzrośnie o 400 funtów.

Organ regulacyjny ds. energii Ofgem powiedział, że limit cenowy „zapewni, że konsumenci nie będą płacić tej zimy więcej, niż jest to absolutnie konieczne”. Jednak jeśli ceny gazu pozostaną wysokie, limit cen wzrośnie, powiedział Ofgem.

Cornwall Insight prognozuje, że do lata przyszłego roku limit cen energii wzrośnie do około 1660 funtów. To około 30% więcej niż rekordowy poziom 1277 funtów za limit ustalony na zimę 2021-22, który rozpoczął się na początku października.

Sklep energetyczny – porównywarka cen – ostrzegał ludzi, aby przygotowali się na jeszcze większe podwyżki. Stwierdzono, że kolejny wzrost limitu cenowego, który ma nastąpić od 1 kwietnia 2022 r., może wynieść 500 GBP lub nawet więcej.

Dziewięciu dostawców już upadło w ostatnich tygodniach, a wielu może spotkać ten sam los. Nie byli w stanie dotrzymać obietnic cenowych, ponieważ cena hurtowa gazu rosła.

PoprzedniKierowca autobusu ukarany grzywną za oderwanie dachu podczas przejazdu pod wiaduktem
NastępnyWzrost liczby przypadków covid-19 wśród uczniów szkół i uczelni w Southampton