Start Polecane Rachunek za wodę może zmniejszyć się nawet o 50 funtów

Rachunek za wodę może zmniejszyć się nawet o 50 funtów

799
0

Firmy wodociągowe w Anglii i Walii muszą obniżyć średni rachunek za wodę dla gospodarstwa domowego o 50 GBP – lub 12% – w ciągu najbliższych pięciu lat.

W opublikowanym w poniedziałek raporcie Ofwat stwierdzono, że średni rachunek za wodę spadnie o 12% przed inflacją w ramach przeglądu cen przeprowadzanego co pięć lat.Konkretne obniżenie rachunków zależy od tego, z jaką firmą związane jest dane gospodarstwo domowe.

Klienci Northumbrii zobaczą średni spadek o 26% swoich rachunków, podczas gdy klienci Hafren Dyfrdwy odnotują średnią obniżkę tylko o 3%. Decyzja ta jest częścią zatwierdzenia przez Ofwat ogromnego planu inwestycyjnego o wartości 51 miliardów funtów dla spółek wodnych w sektorze o wysokim stopniu regulacji.

Pakiet zmian, który opracowywano od roku, obejmuje również 13 miliardów funtów przeznaczonych na „nowe i ulepszone usługi, które wykraczają poza codzienną działalność firm wodnych”, w tym 1 miliard funtów na zmniejszenie ryzyka wystąpienia powodzi. Pakiet obejmuje również zobowiązanie przedsiębiorstw wodnych do wytworzenia zerowej emisji netto węgla do 2030 r. i zmniejszenia wycieków o 16% do 2025 r.

PoprzedniBelgijskie granice przygotowane na brexit
NastępnyLitwinka, która „czuła się niemile widziana po referendum ws. Brexitu”, odebrała sobie życie