Start Southampton Qwerty: Historia

Qwerty: Historia

5088
0

Monika Szostek, dzięki swojej pierwszej polskojęzycznej powieści zatytułowanej „Qwerty: Historia” udowadnia, że Polacy na wyspach nie tylko ciężko pracują, ale również tworzą. Co więcej, inspiracją dla tej twórczości staje się rzeczywistość młodych ludzi w Wielkiej Brytanii, a także to, jak pieniądze i pochodzenie potrafią wpłynąć na ich życie.

Napisana z humorem i nutką ironii, opowieść o młodym chłopcu, który nagle znajduje się w obcym i nieprzyjaznym środowisku, jest wciągającą lekturą, z którą identyfikować się może niejeden Polak mieszkający w UK.

„Qwerty: Historia” to pierwsza część przygód obdarzonego niecodziennym imieniem chłopca, który po śmierci swojego wuja i jedynego opiekuna trafia do domu państwa Gibble; ci niechętnie przyjmują go pod swój dach. W spadku otrzymuje tylko jedną rzecz: oprawioną w skórę książkę, napisaną szyfrem.

Od chwili przeprowadzki, Qwerty spotyka się z zaczepkami i złym traktowaniem ze strony zarówno swoich krewnych, jak i otoczenia. Już wkrótce zaczynają dziać się wokół niego dziwne rzeczy: między innymi słyszy uparty głos, który mówi mu, aby przeczytał tajemniczą książkę. Ale dopiero kłótnia z nauczycielką powoduje lawinę niecodziennych wydarzeń. W ciągu jednego wieczoru chłopiec dowiaduje się, że posiada niezwykłe zdolności: potrafi przenosić przedmioty siłą woli. W dodatku otoczony jest przez wrogów, którzy obserwują i śledzą chłopca, czyhając na jego życie…

Książka, napisana prostym, żartobliwym stylem, trzyma w napięciu i zaciekawi każdego czytelnika od lat 10 do 110. Natomiast zdolności telekinetyczne (jako jedne z wielu), które posiada główny bohater są czymś, co wzbudzi zazdrość u wielu. Bo kto z nas nie próbował kiedyś poruszyć siłą woli ołówka leżącego na stole?

Autorką powieści jest Monika Szostek, przebywająca w Wielkiej Brytanii od przeszło 11 lat. Jej pasją jest pisanie; swoją pierwszą książkę napisała w wieku 12 lat: była to historia o dwóch krasnalach podróżujących na planetę Wenus. Od tego czasu nie przestała pisać, a jej książki mają sprawić, by czytelnik na chwilę zapomniał o rzeczywistości, udając się w podróż tak daleką, jak tylko pozwala na to wyobraźnia.

Monika Szostek, autorka książki „Qwerty: Historia”
Monika Szostek, autorka książki „Qwerty: Historia”

Monika jest mocno związana z południem Anglii, a przede wszystkim z miastem Southampton, gdzie mieszkała przeszło 8 lat. To tu ukończyła studia dziennikarskie na Southampton Solent University, a następnie studia magisterskie na University of Southampton (kierunek: lingwistyka stosowana). W Southampton 2013 napisała i wydała również swoją debiutancką, krótką nowelę w języku angielskim pt. „Huck’s Diary” – pamiętnik wyjątkowo figlarnego i arcyśmiesznego kota-łobuza, opublikowany pod pseudonimem Monica Shostek (również dostępny na Amazon.co.uk). Obecnie zamieszkuje ona w Salisbury, gdzie pracuje także jako tłumacz.

Część druga przygód Qwerty’ego, zatytułowana „Qwerty: Zagubiony w czasie” jest obecnie w realizacji.

PoprzedniWięcej niż 60 pojazdów zniszczonych w pożarze w Hampshire
NastępnyOd poniedziałku rozpocznie się na Wyspach fala upałów. Ma być nawet 28 stopni