Start Wiadomości Qwerty: Darmowa seria powieści

Qwerty: Darmowa seria powieści

980
0

Południowa Anglia. Spokojne, leniwe, lipcowe popołudnie na obrzeżach miasta Poole. Równo poustawiane, prostokątne, szare domy – do jednego z nich, pod numer 65, wprowadza się Qwerty Seymore, czarnowłosy 12-latek o niecodziennym imieniu. Stracił on właśnie swojego wuja – jedynego opiekuna. Teraz, nie mając wyboru, trafia do krewnych Adeli i Donalda Gibble, ku swojemu (i ich) niezadowoleniu.

Nękany przez swojego starszego kuzyna, Sebastiana, i jego siostrę-bliźniaczkę – jasnowłosą piękność imieniem Dolores, Qwerty powoli oswaja się z nowym, nieprzyjaznym środowiskiem, wkrótce zdobywając paczkę przyjaciół, z Angeliną Sandbanks na czele. Mało jednak wie o tym, co tak naprawdę się wokół niego dzieje… O wrogach wuja Matta nie ma pojęcia, podobnie jak o swoich zdolnościach. Dopiero kłótnia z Gibble’amisprawia, że jego nowa znajoma i jej rodzice, Roger i Terry, a także zagadkowy jegomość imieniem John White, mówią mu prawdę o nim samym. To od nich Qwerty uczy się telekinezy – umiejętności poruszania przedmiotów siłą woli.

Na tym jednak nie koniec. Ludzie, którzy czekają na to, by dostać chłopca w swoje szpony tylko wyglądają odpowiedniej okazji, a tajemnicza, rządowa organizacja z siedzibą w szkockim Brentwood śledzi każdy jego ruch. Czy Qwerty zdoła się obronić tak przed wrogami, jak i rzekomymi przyjaciółmi? I co mają do tego amerykańscy agenci w garniturach oraz najniebezpieczniejszy na świecie przestępca-zawadiaka imieniem Troy Ragliani (pseudonim Lex)?

Na te i inne pytania znaleźć można odpowiedzi w serii pięciu wciągającychpowieści o Qwertym, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży (i dorosłych): „Qwerty: Historia”, „Qwerty: Zagubiony w Czasie”, „Qwerty: Kod Honoru”, „Qwerty: Więzi Rodzinne” oraz „Qwerty: W Stronę Słońca”. Akcja powyższych osadzona jest w prawdziwych realiach angielskiego południa – czytelnik rozpozna takie miejsca jak Poole, Bournemouth, Corfe Castle czy Dartmoor. Qwerty trafia także do portowego Southampton, gdzie z rozmarzeniem obserwuje wypływające na wielką wodę kontenerowce.

Autorką książek jest Monika Szostek, absolwentka Southampton Solent University oraz University of Southampton, od 12 lat mieszkająca na Wyspach. W Southampton spędziła ponad sześć lat, studiując i pracując, inspirację do pisania czerpiąc z licznych wycieczek w nieznane, poznając różne oblicza nowego kraju. Obecnie mieszka w Salisbury, gdzie zajmuje się swoją pasją – pisaniem oraz pracą zawodową.

Co ciekawe, wszystkie książki w pełnych wersjach elektronicznych (ebooki) dostępne są za darmo, na stronie beezar.pl – za wyjątkiem części piątej, która obecnie publikowana jest we fragmentach na blogu autorki: www.monikaszostek.blogspot.co.uk. Jak mówi Monika Szostek: „Wszystkie książki dostępne są nieodpłatnie, ponieważ przyświecają mi dwa cele. Pierwszy to taki, abyście poznali Qwerty’ego i cieszyli się znajomością. Drugi – to promowanie czytelnictwa, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie dostęp do literatury w języku polskim jest dość ograniczony. Im więcej osób sięga po książkę – czy jest to ebook ściągnięty z Internetu, czy papierowa wersja z biblioteki – tym lepiej.” Dla tych, którzy za ebookami nie przepadają, wersje drukowane dostępne są na platformie amazon.co.uk.

W projekt Qwerty’ego zaangażowało się też kilku polskich rysowników: głównych bohaterów kreski Grzegorza Nity („Banzaj”), Grzegorza Like („Noce Waniliowych Myszy”), Pawła Błońskiego („Hurtownia Pixeli”) i Huberta Ronka („Wojenna Odyseja Antka Srebrnego”) znaleźć można na powyższym blogu.

Linki do darmowych ebooków:

PoprzedniUwaga kierowcy: oto najbardziej zatłoczone miejsca w Hampshire w ten weekend
NastępnyBeata Szydło: trzeba wyciągnąć wnioski z Brexitu