Start Polecane Puste półki w sklepach po tym, jak wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w...

Puste półki w sklepach po tym, jak wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w Southampton

1994
0

U jednego z pracowników szpitala w Southampton zdiagnozowano śmiertelnego wirusa. Półki sklepowe w mieście świecą pustkami.

Potwierdzono, że pracownik służby zdrowia ze szpitala uniwersyteckiego w Southampton ma koronawirusa. Oddział chirurgiczny, gdzie pracowała zarażona osoba, został tymczasowo zamknięty, a pracownik jest w izolacji w domu. Pacjenci i pracownicy, którzy mieli bliski kontakt z pracownikiem zostali poinformowani i będą odpowiednio izolowani.

U studenta Peter Symonds College również zdiagnozowano koronawirusa. Szpitale informują, że postępują zgodnie ze wskazówkami Public Health England and NHS odnośnie wirusa. Pacjentom i personelowi szpitala zaleca się normalne uczęszczanie na spotkania i chodzenie do pracy.

Puste półki sklepowe można spotkać w Sainsubry, Tesco czy w Lidlu. Ludzie wykupują środki do dezynfekcji, ale także papier toaletowy, makarony i ryż.

Rzecznik premiera Wielkiej Brytanii powiedział: „Pozostajemy w fazie powstrzymywania wirusa, ale teraz przyjmuje się, że wirus ten rozprzestrzeni się w szybkim tempie i dlatego pracujemy nad dalszymi krokami, które możemy podjąć, aby opóźnić rozprzestrzenianie się wirusa”.

PoprzedniSzósta osoba umiera w Wielkiej Brytanii po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa
NastępnyMinister zdrowia Nadine Dorries ma pozytywny wynik koronawirusa