Start Polecane Puby w UK ostrzegają przed masowymi zamknięciami z powodu rosnących rachunków za...

Puby w UK ostrzegają przed masowymi zamknięciami z powodu rosnących rachunków za energię

331
0

Właściciele pubów i firm piwowarskich wysłali ostrzeżenie, że masowe zamknięcia mogą być prawdopodobne w ciągu kilku miesięcy z powodu szybko rosnących rachunków za energię.

Szefowie sześciu największych brytyjskich pubów i firm piwowarskich podpisali list otwarty do rządu wzywający rząd do działania w celu uniknięcia „prawdziwych i poważnych nieodwracalnych” szkód w sektorze.

Należą do nich Greene King, JW Lees, Carlsberg Marston’s, Admiral Taverns, Drake & Morgan i St Austell Brewery.

Efekty domina wywołane rosyjską inwazją na Ukrainę w związku z rosnącymi cenami gazu spowodowały ogromny wzrost rachunków za energię dla operatorów.

Rachunki za energię mają wzrosnąć w październiku o 80% dla gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, ale inaczej jest w przypadku firm, które działają bez regulowanego limitu cenowego.

Niektórzy właściciele pubów twierdzą, że ich rachunki wzrosły czterokrotnie lub mają problemy ze znalezieniem dostawców chętnych do zasilania ich lokali, gdy pojawiają się umowy o odnowienie.

Rzecznik rządu powiedział: „Żaden rząd nie może kontrolować globalnych czynników podnoszących ceny energii i inne koszty biznesowe, ale będziemy nadal wspierać sektor hotelarski w nawigacji w nadchodzących miesiącach.”

„Obejmuje to 50% ulgę w stawkach biznesowych dla firm w całej Wielkiej Brytanii, zamrożenie stawek cła na piwo, cydr, wino i napoje spirytusowe oraz obniżenie ubezpieczenia krajowego pracodawcy.”

PoprzedniRozpoczęto petycję, aby zatrzymać parkowanie na chodniku w Southampton
NastępnyFirmy z Southampton mogą zająć wolne powierzchnie handlowe w West Quay