Start Coronavirus Puby mogą zostać zamknięte po to, aby móc otworzyć szkoły

Puby mogą zostać zamknięte po to, aby móc otworzyć szkoły

525
0

Zdaniem eksperta ds. pandemii i doradcy rządu możliwe, że trzeba będzie zamknąć puby, aby szkoły zostały ponownie otwarte.

Profesor Graham Medley, członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Nadzwyczajnych (Sage), powiedział, że ministrowie być może będą musieli rozważyć zamknięcie pubów w Anglii, aby lekcje zaczęły się ponownie w przyszłym miesiącu. Boris Johnson wcześniej obiecał, że szkoły podstawowe i średnie powrócą we wrześniu „z pełną frekwencją”.

Inny ekspert ds. pandemii zauważył, że prawdopodobnie w październiku nastąpi druga fala wirusa i “trzeba będzie podjąć trudne decyzje dotyczące tego, jakie ograniczenia należy ponownie wprowadzić”. “To, czy to potencjalnie puby i sektor hotelarski zostaną wybrane zamiast edukacji, będzie decyzją polityczną” – ocenił.

Premier Johnson ogłosił przedwczoraj, że dalsze złagodzenie restrykcji w Anglii będzie opóźnione o co najmniej dwa tygodnie. Przypomnijmy, że w miniony weekend miały być ponownie otwarte kasyna, kręgielnie, lodowiska i niektóre usługi wymagające bliskiego kontaktu. Planowano również wznowienie organizacji koncertów i przywrócenie pozwolenia na duże zgromadzenia w obiektach sportowych i centrach konferencyjnych. Ze względu na wciąż poważną sytuację związaną z pandemią koronawirusa w całym kraju plany te musiały być przesunięte.