Start Coronavirus Puby, bary i restauracje w Wielkiej Brytanii mają być zamykane o 22.00

Puby, bary i restauracje w Wielkiej Brytanii mają być zamykane o 22.00

469
0

Od czwartku, 24 września puby, bary i restauracje w całej Anglii będą zmuszone do zamknięcia do godziny 22.00 – ogłosił Boris Johnson.

Wczoraj wieczorem premier zwrócił się do narodu, aby nakreślić nowe środki, które pozwolą rozwiązać problem gwałtownego wzrostu liczby przypadków koronawirusa. Boris Johnson przedstawił dalsze sposoby walki z koronawirusem zgodnie z zaleceniami naukowymi.

Premier zaapelował do narodu, aby trzymał się dystansu społecznego, regularnego mycia rąk i noszenia osłony twarzy, aby uniknąć drugiego lockdownu. Od czwartku wieczorem wszystkie puby, bary, restauracje i inne miejsca w Anglii będą musiały zostać zamknięte do godziny 22:00. Godzina policyjna zostanie wprowadzona w całym kraju, aby zapobiec naruszaniu zasad dystansu społecznego spowodowanych alkoholem.

W lokalach będzie również obowiązywać wyłącznie obsługa stolików, czyli nie będzie można siedzieć przy barze.

Nowe regulacje zostają wprowadzone po tym, jak czterech głównych lekarzy w Wielkiej Brytanii zaleciło podniesienie poziomu ostrzegawczego Covid z trzech do czterech – drugi najwyższy – wskazując, że „epidemia jest w powszechnym obiegu; transmisja jest wysoka lub rośnie wykładniczo.”

PoprzedniNowe opłaty parkingowe w Eastleigh, aby przyciągnąć ludzi do sklepów
NastępnyPolicja udaremniła imprezę z udziałem ponad 40 biesiadników