Start Polecane Przyszłość historycznych tarcz Bargate zagrożona

Przyszłość historycznych tarcz Bargate zagrożona

637
0

W Southampton odbędzie się wkrótce spotkanie z organizacją Historic England, na którym zostanie poruszona kwestia historycznych tarcz znajdujących się na Bargate. Tarcze są obecnie w opłakanym stanie i należy podjąć decyzję, czy powinny być zastąpione.

Już w 2016 roku mieszkańcy wyrazili obawy, że nie zobaczą 11 tarcz umieszczonych na 800-letniej strukturze, w następstwie prac restauracyjnych obiektu.

Rada Miejska Southampton, która przeprowadziła rozmowy z Historic England, potwierdziła jednak, że tarcze – które przedstawiają herby, w tym krzyż św. Jerzego – są nadal w rekonstrukcji, ale część ich odłamała się i tarcze zostały uszkodzone.

Rzecznik rady powiedział: „W najbliższym czasie odbędą się dyskusje z Historic England, aby zdecydować, czy pozostałe fragmenty tarcz mogą zostać zachowane lub czy zgniłe kamienie powinny zostać wycięte i zastąpione czymś mocniejszym”.

Dodał, że władze „czekają, aż front Bargate zostanie uznany za„wyschnięty”, zanim zaczną się prace nad odbudową kamiennych tarcz w jakiejkolwiek formie.

Poprzedni„Ludzie krzyczeli ratujcie się”– kupujący w szoku po incydencie w jednym z supermarketów
NastępnyW budynku przeznaczonym na supermarket powstanie miejsce zabaw dla dzieci