Start Wiadomości Przypadkowi milionerzy w Wielkiej Brytanii

Przypadkowi milionerzy w Wielkiej Brytanii

1733
0

Ponad 400 tys. Brytyjczyków to właściciele domów wartych ponad milion funtów. Liczba ta stale rośnie. Najwięcej, bo aż 275 tys. takich milionerów mieszka w Londynie. W większości milionerami od nieruchomości stali się przez przypadek.

W całej Wielkiej Brytanii dochodzi jednak w tym aspekcie do dużych dysproporcji. Ponad 10 tys. brytyjskich ulic to skupisko domów, gdzie średnia wartość nieruchomości to milion funtów. Z drugiej strony na 12. londyńskich ulicach, w tej cenie nie ma szans na kupienie choćby garażu.

Jak donosi „Daily Mail” powodem szybkiego wzrostu liczby milionerów jest najprawdopodobniej wzrost wartości nieruchomości. Większość nich została nimi przez przypadek, kupując 10 czy 20 lat temu dom w bardzo korzystnej cenie. Sytuacja ma jednak swoje minusy. Lider opozycyjnej partii pracy Ed Miliband zaproponował nałożenie na milionerów podatku od nieruchomości w wysokości 250 funtów na miesiąc.

Podatkiem mają być objęte wille o wartości powyżej dwóch milionów funtów.

Pomysł Milibanda skrytykował jego partyjny kolega Robert Winston, porównując ten plan podatkowy do sposobów stosowanych w sowieckiej Rosji.

Łączna wartość brytyjskich willi to ponad 836 bilionów funtów.

PoprzedniŚmiertelne żniwo mrozów – liczba ofiar przekroczy 40 tysięcy
NastępnyZaludnienie Londynu większe niż kiedykolwiek