Start Polecane Przypadki norowirusa podwajają się na południowym wschodzie

Przypadki norowirusa podwajają się na południowym wschodzie

954
0

Ostrzeżenia zostały wydane po wybuchu epidemii norowirusa na południowym wschodzie.

Wraz z nasileniem się epidemii norowirusa, powszechnie znanego jako zimowa grypa żołądkowa, na całym południowym wschodzie, Public Health England (PHE) zachęca ludzi do podjęcia prostych kroków, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się zaraźliwego wirusa.

Poziom norowirusa, który powoduje wymioty i biegunkę, powinien wzrosnąć w miesiącach zimowych.

Od tygodnia rozpoczynającego się 18 listopada zgłoszono 31 przypadków wirusa w porównaniu do 16 przypadków w tym samym tygodniu w ubiegłym roku.

Dr Girija Dabke, konsultantka ds. zdrowia publicznego i dyrektor ds. chorób żołądkowo-jelitowych w PHE South East, powiedziała: „Wzrost norowirusa, który obserwujemy, jest powszechny o tej porze roku i jest zgodny z tym, co widzimy w całym kraju. „Chociaż zwykle trwa tylko jeden do dwóch dni, może być wyjątkowo nieprzyjemny i wysoce zaraźliwy”.

Norowirus atakuje ludzi w każdym wieku i jest przenoszony przez kontakt z rękami lub powierzchniami, na które wirus wylądował od osoby zainfekowanej.

Eksperci radza: regularnie myj ręce mydłem i ciepłą wodą, szczególnie po skorzystaniu z toalety oraz przed jedzeniem lub przygotowywaniem posiłków. Tylko mycie rąk zapobiegnie rozprzestrzenianiu się norowirusa.

PoprzedniCooper Vision tworzy 42 miejsca pracy dzięki przeprowadzce do dawnej fabryki Forda
NastępnyNastolatek aresztowany po napaści na dwie kobiety w Southampton