Start Coronavirus Przypadki koronawirusa zarejestrowane w domach opieki w Hampshire

Przypadki koronawirusa zarejestrowane w domach opieki w Hampshire

519
0

Ogniska koronawirusa odnotowano w domach opieki w całym Hampshire, ale dalsze szczegóły nie zostały ujawnione.

Szefowie okręgów powiedzieli, że „uważnie” monitorują domy opieki w całym hrabstwie. Jednak dalsze szczegóły, w tym nazwy placówek, których to dotyczy, liczba zarejestrowanych przypadków i informacja, czy którekolwiek z tych domów opieki musiały zostać zamknięty, nie zostały ujawnione.

Wiadomość pojawiła się podczas publicznego spotkania, które odbyło się na początku tego miesiąca. Simon Bryant, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Radzie Hrabstwa Hampshire, powiedział radnym, że nastąpił ogólny wzrost liczby przypadków.

Po spotkaniu władze oświadczyły, że nadal stosują się do wskazówek Public Health England i wspierają niezależne domy opieki. W oświadczeniu napisano: „Rada hrabstwa nie publikuje szczegółów dotyczących przypadków w swoich domach, ponieważ naszym zdaniem spowoduje to niepotrzebne zmartwienie rodzin i bliskich osób, którymi się opiekujemy. Rodziny i opiekunowie są dobrze poinformowani o wszystkich sprawach związanych z opieką nad ich bliskimi – i będzie to obejmować ogólne informacje na temat przypadków zakażenia COVID.”

Władze podały, że szczegóły dotyczące epidemii są również zgłaszane do Public Health England i Care Quality Commission, a także są rejestrowane za pośrednictwem NHS Tracker.

PoprzedniSzkoła zamknięta do listopada po tym, jak u nauczyciela zdiagnozowano Covid-19
NastępnyLondyn wchodzi na wyższy system blokowania