Start Coronavirus Przypadki indyjskiego wariantu Covid-19 zidentyfikowane w Southampton

Przypadki indyjskiego wariantu Covid-19 zidentyfikowane w Southampton

700
0

Przypadki indyjskiego wariantu Covid-19 zostały zidentyfikowane w Southampton.

“Bardzo mała liczba” przypadków B.1.617.2 Covid, którą po raz pierwszy wykryto w Indiach, została zidentyfikowana w Southampton, potwierdziła Rada Miasta. Wiadomość została potwierdzona przez dr Debbie Chase, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Radzie Miasta Southampton.

Doktor potwierdziła, że ​​na obecnym etapie nie ma powodu, aby sądzić, że szczepionka COVID-19 nie będzie skuteczna w zapobieganiu ciężkiej infekcji i śmierci w wariancie indyjskim. Nie ujawniono liczby przypadków tej odmiany wirusa w Southampton ani ich lokalizacji w mieście.

Dr Chase powiedziała, że przypadki były powiązane z podróżami zagranicznymi i „wszystkie przypadki i kontakty zostały zidentyfikowane a osoby odizolowane”. Dodała, że ​​„nie mamy do tej pory żadnych dowodów sugerujących rozprzestrzenianie się tego wirusa wśród społeczności”.

Dr Chase powiedziała: „Niezwykle ważne jest, aby każdy zaakceptował i przyjął szczepionkę. Jeśli kwalifikujesz się i nie przyjąłeś jeszcze szczepionki, zachęcam Cię, abyś zrobił to jak najszybciej dla własnego zdrowia i dla społeczności.”