Start Wiadomości Przypadki chińskiego wirusa w Wielkiej Brytanii są bardzo prawdopodobne

Przypadki chińskiego wirusa w Wielkiej Brytanii są bardzo prawdopodobne

875
0

Szef Public Health England (PHE) powiedział, że przypadki nowego szczepu koronawirusa w Wielkiej Brytanii są bardzo prawdopodobne. Na lotnisku Heathrow jest dostępny specjalny zespół medyczny dla podróżnych z Chin.

Prof. Paul Cosford, dyrektor medyczny w PHE dodał, że większość osób dotkniętych wirusem za granicą powraca do zdrowia.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii przebadano 14 osób z podejrzeniem wirusa, z których dziewięć nadal czeka na wyniki, a u pięciu wirus się nie potwierdził.

Na całym świecie istnieje ponad 800 potwierdzonych przypadków wirusa, który zabił 26 osób w Chinach. Wszyscy ludzie, którzy zostali przebadani w Wielkiej Brytanii, wcześniej odwiedzili Wuhan – chińskie miasto, w którym wirus zaczął się rozprzestrzeniać.

W Szkocji, gdzie przebadano pięć osób, powołano zespół ds. Incydentów, który zajmuje się zagrożeniem dla zdrowia. Według Downing Street czterech pacjentów było Chińczykami.

Jednym z pacjentów był 45-letni brytyjski artysta Michael Hope, który spędził w tym tygodniu dwa dni w kwarantannie po rozwinięciu ostregokaszlu po powrocie z Wuhan do Newcastle.

Profesor Cosford powiedział BBC: – Nie będziemy zaskoczeni, jeśli ludzie powrócą z Chin do Wielkiej Brytanii z infekcją, która może powodować poważne problemy, takie jak zapalenie płuc. Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że będziemy mieć przypadki wirusa w Wielkiej Brytanii. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni21 lat więzienia dla Polaka za usiłowanie zabójstwa matki i dziecka
NastępnyAutobusy filtrujące powietrze pojawią się w kolejnych miastach UK