Start Polecane Przyozdobili dom w ponad 20 tys. lampek, żeby . . . zdenerwować...

Przyozdobili dom w ponad 20 tys. lampek, żeby . . . zdenerwować sąsiada

976
0

Rodzina z Hove od 2001 roku przyozdabia swój dom w tysiące świątecznych lampek, by „zdenerwować zrzędliwego sąsiada” – informuje Evening Standard.

W ciągu ostatnich 16 lat Michael i Lyn Farnes wydali około 10 000 funtów na ponad 20 000 świątecznych lampek i rachunki za prąd, aby zmienić swój dom, w bożonarodzeniową krainę. Na pomysł wpadli po obejrzeniu filmu „Deck the Halls”, w której Danny DeVito konkuruje ze swoim nowym sąsiadem o to, kto lepiej przyozdobi swój dom.

– Wszystko zaczęło się założenia sopli lodu. Nasz sąsiad trochę narzekał, więc w następnym roku Michael zapalił kilka lampek, żeby go jeszcze bardziej zdenerwować, a potem zaczął kontynuować ten zwyczaj. Myślę, że tak naprawdę sąsiad nie miał nic przeciwko temu i uznał to za zabawne – powiedziała 53-letnia Lyn Farnes

Michael Farnes powiedział, że przyozdabianie domu zaczyna planować w styczniu – najpierw naprawia elementy, które zostały uszkodzone w poprzednim roku, a później spędza kilka miesiącu na planowaniu i wykonywaniu niektórych elementów ręcznie – w tym roku do grona świątecznych postaci dołączyło stado reniferów.

Pod koniec listopada pan Farnes testuje każdy element dekoracji, by 1 grudnia oficjalnie włączyć swoją scenografię. W tym roku rodzina wydała około 1500 funtów na nowe światełka i stworzenie bieguna północnego, na którym znajdują się niedźwiedzie polarne, pingwiny i wodospad.  Całości towarzyszy świąteczna muzyka.

Światełka włączone są codziennie od godz. 16:00 do godz. 21:00.

https://youtu.be/Sl7bJFcuTPE