Start Wiadomości Przybywa miliarderów w UK

Przybywa miliarderów w UK

1943
0

Na tegorocznej liście miliarderów magazynu Forbes znalazło się aż 53 Brytyjczyków. Sześciu więcej niż przed rokiem.

Wśród nowych nazwisk na tej elitarnej liście znaleźć możemy właściciela marki Speedo – Stephena Rubina z majątkiem wartości 3 miliardów dolarów amerykańskich czyli 1,95 miliarda funtów, a także Hiltona Schlosberga – właściciela firmy produkującej napoje energetyzujące Monster oraz właściciela marki artykułów gospodarstwa domowego The Range – Chrisa Dawsona.

Pozostała trójka nowicjuszy na liście to: Tom Morris (handel), Christos Lazari (nieruchomości) oraz Kenneth Lo (tesktylia).

Najbogatszymi Brytyjczykami na liście są bracia Hinduja z majątkiem wartym 15 miliardów dolarów USA czyli 9,76 miliarda funtów.

Miliarderów przybyło też w innych krajach świata. W porównaniu z zeszłym rokiem łącznie na świecie przybyło aż 181 miliarderów. Łącznie na tegorocznej liście znajduje się 1826 miliarderów o łącznym majątku 7,05 bilionów dolarów amerykańskich.

Jeśli chodzi o przetasowania na liście, to najbardziej widoczne zmiany odnotowano w liczbie rosyjskich miliarderów, która zmniejszyła się ze 111 do zaledwie 28. Najwięcej przybyło natomiast Chińczyków.  Największym „przegranym” jest Nigeryjczyk Aliko Dangote, którego fortuna zmniejszyła się w ciągu roku z 25 miliardów dolarów amerykańskich (16,26 miliardów funtów) do 14,7 miliardów dolarów (9,56 miliardów funtów).

Najbogatszym człowiekiem na ziemi jest nadal Bill Gates. W pierwszej dziesiątce miliarderów znajduje się aż siedmiu obywateli USA, tylko dwóch Europejczyków (Hiszpan Amancio Ortega, miejsce 4. I Francuzka Liliane Bettencourt z L’Oreal na miejscu 10.) i jeden Meksykanin.

Na tegorocznej liście znajduje się rekordowa liczba kobiet – aż 197 (w zeszłym roku: 172) oraz rekordowa liczba osób poniżej czterdziestki – aż 46.

Przeciętny tegoroczny miliarder z listy Forbes ma 3,86 miliardów dolarów amerykańskich (2,51 miliardów funtów), czyli o 60 milionów dolarów mniej niż zeszłoroczny.

Co ciekawe, okładkę magazynu Forbes, prezentującego tę elitarną listę, zdobi zdjęcie twórcy Minecraft – Markusa „Notch” Perssona – z podpisem „Videogame God” (w tłumaczeniu: Bóg gry komputerowej). Jego majątek wyceniany jest na 2,5 miliardy dolarów.

Źródło: TwojSukcesUK.co.uk

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCoś dla miłośników jazdy na rowerze
NastępnyNowe centrum rekreacyjne w Eastleigh zostanie otwarte ale rok później niż przewidywano