Start Wiadomości Przewaga Trumpa nad Clinton

Przewaga Trumpa nad Clinton

871
0

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Washington Post i ABC News, Donald Trump zyskał przewagę nad kandydatką Partii Demokratycznej, Hillary Clinton. Obecna różnica wynosi 1 punkt procentowy.

Według najnowszego sondażu Langer Research Associates, Donald Trump odzyskał przewagę nad swoją konkurentką, Hillary Clinton. Kandydatka Partii Demokratycznej górowała nad Trumpem cały październik, osiągając nawet 15 proc. przewagę nad kontrkandydatem. Jednak w obecnym badaniu głosy poparcia dla Trumpa wyraziło 46 proc. ankietowanych, a dla Clinton 45 proc.

Efektem nagłego spadku poparcia może być wznowienie śledztwa w sprawie używanej przez nią skrzynki mailowej za czasów sprawowania funkcji sekretarza stanu. „Afera mailowa” ciągnie się za Clinton już długi czas. Sama zainteresowana niechętnie odnosiła się do zarzutów i spekulacji w tej sprawie. Media na całym świecie rozpisują się o tym, że to właśnie powściągliwość byłej pierwszej damy może jej zablokować drogę do Białego Domu. Mówi się, że gdyby Clinton szczerze wyjaśniła sytuację, to mogła się ona zakończyć już dawno temu. Co prawda w ubiegły piątek zaapelowała ona do FBI, aby udostępnili informacje związane ze śledztwem: – Nawet dyrektor Comey przyznał, że te nowe informacje mogą nie mieć dużego znaczenia, więc ujawnijmy to wszystko – zaapelowała.

Bez względu na to, jaka jest zawartość maili i czy Clinton jakieś przestępstwo w ogóle popełniła, atmosfera tajemnicy i niedomówień wpływa na niekorzyść byłej sekretarz stanu. Odsetek osób pozytywnie wobec niej nastawionych spadł z 52 proc., do 43 proc. (22 października), by obecnie ustabilizować się na poziomie 45 proc. W tym czasie Trump zyskał 3 proc. entuzjastów. Sondaże zakładają ok. 3-procentowy margines błędu, a Barack Obama z podobnymi sondażami w ostatnich wyborach zwyciężył.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHeathrow: Skargi na hałas średnio co 5 minut
NastępnyMet Office: pogoda na Wyspach pogorszy się już w tym tygodniu