Start Polecane Przestępczość z użyciem noża w Hampshire osiągnęła najwyższy poziom od dziewięciu lat

Przestępczość z użyciem noża w Hampshire osiągnęła najwyższy poziom od dziewięciu lat

719
0

Setki osób zostało skazanych lub ostrzeżonych za przestępstwa związane z nożami i bronią w Hampshire w zeszłym roku. Liczba tego rodzaju przestępstw osiągnęła najwyższy poziom od dziewięciu lat.

Statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości pokazują, że przestępcy zostali ostrzeżeni lub skazani za wykroczenia związane z nożami i bronią ofensywną w Hampshire 587 razy w roku do września 2019 r. – najwięcej od 2010 r.W całej Anglii i Walii liczba takich przestępstw wyniosła 22 300 –jest to najwyższy wynik od 2009 roku.

Poseł Southampton Itchen Royston Smith opisał tę liczbę jako „bardzo niepokojącą”. Powiedział: „Przestępstwo z użyciem noża jest często związane z handlem narkotykami. Podczas, gdy martwimy się przestępczością z użyciem noża, nadszedł czas, aby zająć się jej przyczynami.”

W Hampshire osoby poniżej 18 roku życia stanowiły 24% wyroków lub upomnień za przestępstwa związane z nożami i bronią ofensywną w okresie do września 2019 r.W całej Anglii i Walii stanowiły one 21 procent przypadków.

Javed Khan, dyrektor generalny organizacji charytatywnej zajmującej się dziećmi z ubogich rodzin, Barnardo, powiedział, że rząd musi pilnie znaleźć długoterminowe rozwiązania, aby odwieść najbardziej narażone dzieci od przestępczości, zanim sięgną po nóż. Zwiększenie liczby i długości wyroków może być tylko częścią rozwiązania, ponieważ nie może to zniechęcać młodych ludzi cierpiących z powodu ubóstwa” – dodał.

PoprzedniMałżeństwo z Southampton zostało skazane za znęcanie się nad córkami
NastępnyCo-op chce zaprzestać sprzedaży plastikowych opakowań nie nadających się do recyklingu