Start Coronavirus Przestępczość w Southampton zmniejszyła się w wyniku pandemii

Przestępczość w Southampton zmniejszyła się w wyniku pandemii

409
0

Przestępczość w Southampton odnotowała znaczny spadek w kwietniu, ponieważ wszyscy pozostaliśmy w domach z powodu globalnej pandemii.

W wyniku lockdownu kraju w Southampton odnotowano spadek liczby przestępstw o ​​ponad 500 w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Rzecznik Hampshire Constabulary powiedział: „Zauważyliśmy spadek liczby zgłoszonych przestępstw, kiedy początkowo wprowadzono ograniczenia rządowe. „Jest to najprawdopodobniej, skutkiem tego, że większość mieszkańców postępowała zgodnie z wytycznymi rządu i pozostawała w domu”.

Zachowania antyspołeczne oraz przemoc i przestępstwa seksualne były nadal najczęściej zgłaszanymi przestępstwami, jednak liczba incydentów nieznacznie spadła. Liczby pokazują, że przestępstwa związane z narkotykami pozostały na tym samym poziomie, co w poprzednim roku podczas blokady.

Spadła liczba doniesień o kradzieżach sklepowych z powodu zamknięcia większości sklepów. Z danych wynika, że ​​zgłoszona liczba włamań spadła podczas lockdownu, a większość ludzi pozostała w domu podczas pandemii.

Rzecznik policji w Hampshire powiedział: „Przez cały ten okres angażowaliśmy się, wyjaśnialiśmy okoliczności i zachęcaliśmy ludzi do postępowania zgodnie z ograniczeniami rządowymi.”

Całkowita liczba przestępstw zgłoszonych w Southampton w kwietniu 2019 r. wyniosła 3131, podczas gdy w kwietniu 2020 r. liczba ta spadła do 2599.

PoprzedniJazda na rowerze jako sposób na walkę z otyłością
NastępnyKoronawirus: Otyłość zwiększa ryzyko związane z Covid-19