Start Polecane Przestępczość w Southampton wzrosła szósty rok z rzędu

Przestępczość w Southampton wzrosła szósty rok z rzędu

460
0

Z danych wynika, że przestępczość w Southampton wzrosła szósty rok z rzędu.

Przestępstwa narkotykowe i seksualne, a także przemoc domowa, współczesne niewolnictwo i okrucieństwo wobec dzieci to przestępstwa, które wzrosły najbardziej między marcem 2019 r. a marcem 2020 r.

Dane opublikowane przez Radę Miasta Southampton pokazują, że w tym samym okresie wzrosła również liczba przestępstw z użyciem przemocy, przestępstw związanych z narkotykami i przestępstw z nienawiści. Spadła jedynie liczba takich przestępstw, jak podpalenie i włamanie.

Przywódcy miast stwierdzili, że dane mogą również oznaczać wzrost zaufania publicznego do zgłaszania incydentów policji. Jednak dane te zostały opisane jako „bardzo niepokojące”.

Raport ujawnił, że przestępstwa narkotykowe w mieście wzrosły o 37,4%, a następnie przestępstwa seksualne, zwłaszcza gwałt (+ 13,7%) i przemoc w rodzinie (+ 9,7%).

Inne wzrosty to współczesne niewolnictwo (+ 16,1%) i okrucieństwo wobec dzieci (+ 14,4%).

Liczba przestępstw antyspołecznych również wzrosła z 7765 przypadków w 2018/19 do 7881 w 2019/20. Ogólnie rzecz biorąc, między 2019 a 2020 r. przestępczość w Southampton wzrosła o 1,5%, ten sam wzrost odnotowano w obszarze Hampshire Constabulary.

W całej Anglii przestępczość wzrosła o 1,4%, w przeciwieństwie do Portsmouth gdzie odnotowano spadek o 1,5%.

PoprzedniNajcenniejsze i najrzadsze monety 50 pensów w Wielkiej Brytanii
NastępnyCovid: w Anglii zostanie otwartych 10 nowych centrów szczepień masowych