Start Wiadomości „Przejście na islam” w ramach zadania w szkole

„Przejście na islam” w ramach zadania w szkole

876
0

Uczniowie brytyjskiego liceum w Guernsey na Wyspach Normandzkich dostali zadanie od nauczycielki, polegające na napisaniu listu, w którym tłumaczą rodzicom przejście na islam. Ćwiczenie miało sprawdzić umiejętności kreatywnego myślenia – informuje express.co.uk.

Dzieci zostały poproszone przez nauczyciela, aby w liście do rodziców, wyjaśniły „jak zmiana wyznania wpłynie na ich życie oraz jak bardzo uczeń ma nadzieję, że rodzina zaakceptuje jego wybór”. Nauczycielka Amber Stables poprosiła przy tym by skupili się na swoich uczuciach i na tym jak myślą, że ich rodzice zareagują na wiadomość o fikcyjnym przejściu na islam.

Pedagog miała przy tym zaznaczyć, że jest to ćwiczenie na kreatywność, a nie prośba lub nakłanianie na faktyczną zmianę wyznania. Mimo tego w Wielkiej Brytanii po ujawnieniu formy zadania zawrzało.

Przedstawiciele brytyjskiej oświaty są szczególnie wyczuleni na wszelkie formy promocji islamu w szkołach po tym jak na jaw wyszło, że ekstremiści planowali spisek tzw. „Koń Trojański” w Birmingham. Chcieli oni w szkołach całkowicie pozbyć się nauki o brytyjskich wartościach zastępując je islamskimi.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFunt traci na wartości
NastępnyTysiące domów w Hampshire odciętych od prądu