Start Polecane Przejęcie Asdy „może doprowadzić do wyższych cen benzyny

Przejęcie Asdy „może doprowadzić do wyższych cen benzyny

402
0

Sprzedaż Asdy może podnieść ceny benzyny w niektórych częściach Wielkiej Brytanii, ostrzegł organ nadzorujący konkurencję.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków wykrył lokalne obawy dotyczące cen paliwa w 37 obszarach Wielkiej Brytanii. Zuber i Mohsin Issa oraz TDR Capital zgodzili się w zeszłym roku kupić Asdę za 6,8 miliarda funtów. Jednak są oni również w posiadaniu 395 brytyjskich stacji benzynowych, podczas gdy Asda jest właścicielem 323.

Umowa kupna trzeciej co do wielkości sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii od jej amerykańskiego właściciela Walmarta została ogłoszona w październiku ubiegłego roku. Jednak CMA wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie przejęcia w grudniu, aby sprawdzić, czy doprowadzi to do „znacznego zmniejszenia konkurencji”.

Joel Bamford, starszy dyrektor ds. fuzji w CMA, powiedział: „Naszym zadaniem jest ochrona konsumentów poprzez zapewnienie ciągłej silnej konkurencji między stacjami benzynowymi, co prowadzi do niższych cen na stacjach benzynowych.”

„W tej chwili obawiamy się, że fuzja może doprowadzić do wyższych cen dla kierowców w niektórych częściach Wielkiej Brytanii.”

PoprzedniUjawniono ulicę, na której nałożono najwięcej kar za parkowanie
NastępnyNagi mężczyzna spacerujący po dachach samochodów w Southampton