Start Coronavirus Przedstawiono plany programu masowych testów Covid w Southampton

Przedstawiono plany programu masowych testów Covid w Southampton

581
0

Już w tym miesiącu mieszkańcy Southampton mogą mieć dostęp do szybkich testów Covid-19.

Pod koniec lutego niektórzy mieszkańcy, którzy muszą wyjść z domu do pracy, mogą mieć dostęp do testów za darmo. Dostęp do testów ma na celu zidentyfikowanie bezobjawowych osób w społeczności i powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Lokalizacja miejsc testowych i lista mieszkańców, którzy mieliby dostęp do szybkich testów, nie zostały jeszcze ujawnione. Mówi się jednak, że na początku tego tygodnia, w ramach sześciotygodniowego programu testów masowych, powstanie do 11 miejsc testowych w okręgach Hampshire.

Dr Debbie Chase, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Radzie Miasta Southampton, powiedziała, że ​​urząd współpracuje z Radą Hrabstwa Hampshire, Radą Miasta Portsmouth i Radą Isle of Wight w sprawie wspólnego starania się o społeczny program testowania Covid-19 w Southampton.

Powiedziała: „Dzięki programowi regularne testy będą dostępne bezpłatnie dla osób bez objawów chorobowych, które muszą wyjść z domu do pracy, ale nie są objęte istniejącym programem badań w miejscu pracy.”

W zeszłym miesiącu Rada Hrabstwa Hampshire ujawniła plany programu masowych testów. Władze podały, że pracownicy transportu i budownictwa, ci, którzy pracują w handlu detalicznym, a także opiekunki do dzieci i wolontariusze, należą do tych osób, które mogą mieć dostęp do szybkich testów. Według rady proponowane tereny testowe w Hampshire obejmują kilka bibliotek i ośrodków rekreacyjnych.

PoprzedniSanitariusze zbadają pacjentów na obecność Covid
NastępnyPrzywódcy Southampton wyjaśniają, co może nastąpić po zakończeniu lockdownu