Start Wiadomości Przeciętny wyborca Ukip to konserwatyny, eurosceptyczny, emeryt

Przeciętny wyborca Ukip to konserwatyny, eurosceptyczny, emeryt

944
0
Photo credit: Jennifer Jane Mills / Foter / CC BY

Najnowszy roczny British Social Attitudes Report przedstawia dość obszerną sylwetkę przeciętnego wyborcy partii Nigela Farage’a. Okazuje się, że jest on znacznie bardziej entuzjastycznie nastawiony do kary śmierci i uważa, że młodzi ludzie nie mają wystarczającego szacunku do brytyjskich wartości.

Niemal połowa wyborców populistycznej partii uważa, że ludzie, którzy chcą mieć razem dziecko, na początku powinni się pobrać. Aż 81 procent jest zdania, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską. Podobny stosunek prezentują oni wobec imigrantów.

Aż trzy czwarte zwolenników Ukip uważa również, że kraj powinien przywrócić karę śmierci, choć w całym społeczeństwie pogląd ten popiera mniej niż połowa badanych.

„Poza silną postawą antyeuropejską i związanym z nią sceptycyzmem wobec imigrantów, sympatycy Farage’a prezentują również silny konserwatyzm społeczny i brak zaufania do rządów” – konkludują badania autorzy raportu.

Podkreślają również, że elektorat partii, który w zdecydowanej większości stanowią biali emeryci ma spójne i wyraziste poglądy. Próbując zatem zrozumieć fenomen rosnącej popularności tej partii, nie powinno się myśleć o niej jedynie jako o antysystemowej partii protestu.

Sondaż, na podstawie którego powstał raport, został przeprowadzony przez największy niezależny ośrodek badania opinii społecznej NatCen, na próbie 2,878 mieszkańców z Anglii, Szkocji i Walii.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniObowiązkowe testy językowe dla londyńskich taksówkarzy
NastępnyFajerwerki i muzyka na żywo na pierwszym Boat Show, który odbędzie się w Pool