Start Wiadomości Prywatne szkoły zaoferują darmową naukę

Prywatne szkoły zaoferują darmową naukę

973
0

Prywatne placówki zdeklarowały przyjęcie 10 000 uczniów z rodzin o niewielkim przychodzie. Część kosztów nauki na pokryć rząd.

Niezależna Rada Szkół obiecała zasponsorować uczniom naukę w prywatnych szkołach pod warunkiem, że rząd dołoży kwotę, którą normalnie przeznacza na edukację w państwowej szkole. Resztę kosztów (około 80 funtów miesięcznie) pokrywać ma placówka.

Niektórzy – ci, którzy chcą otrzymać stypendium – będą musieli pisać testy kompetencji. Z założenia program ma być jednak szansą dla każdego, a nie jedynie dla wybitnych uczniów.

Główny inspektor szkolnictwa, sir Michael Wilshaw twierdzi, że plan to za mało. Propozycja stworzenia programu została potwierdzona, wymaga jednak konkretnych porozumień z rządem.

Darmowa edukacja w prywatnych placówkach ma dotyczyć szkół podstawowych i gimnazjów.

Plan zakłada, że szkoły otrzymają przywileje podatkowe z uwagi na podjęcie działalności charytatywnej. Zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na stypendia dla dzieci z biedniejszych rodzin.

– Myślę że mogliby zaoferować więcej, na miejscu rządu naciskałbym na większą pomoc w zamian za przywileje podatkowe – komentuje sytuację Wilshaw.

W każdym roczniku w Anglii jest obecnie około 600 000 uczniów, a prywatne szkoły kształcą jedynie 7-proc. z nich.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK: Sprawdź listę najlepszych pracodawców w UK
NastępnyTitanic znika z powierzchni naszej planety