Start Polecane Protest taksówkarzy w Southampton

Protest taksówkarzy w Southampton

722
0

Taksówkarze z Southampton udali się pod budynek Rady Miasta, domagając się złagodzenia przepisów, aby mogli pracować dla więcej niż jednej firmy.

Co najmniej 30 taksówkarzy udało się w poniedziałek rano pod budynek Southampton City Council, domagając się większej elastyczności w pracy. Taksówkarze domagają się, aby Rada Miasta Southampton zezwoliła im na używanie magnetycznych tabliczek na drzwiach w ich samochodach, aby umożliwić kierowcom pracę dla więcej niż jednej firmy i zmniejszyć ryzyko niszczenia taksówek. Rada miasta stwierdziła, że ​​magnetyczne tabliczki na drzwiach, na których widnieje nazwa firmy taksówkarskiej i organu wydającego licencję, nie są dozwolone w celu ochrony obywateli.

Jednak organizator protestu Ali Haydor, prywatny przedstawiciel handlowy z Southampton, odparł te zarzuty, mówiąc, że polityka rady nie obejmuje taksówek poza miastem. Powiedział: „Chcemy mieć możliwość zdjęcia oznakowania, aby zapewnić nam prywatność. Nie wszyscy kierowcy spoza miasta muszą mieć naklejki. Chcemy elastyczności”.

Radny miasta Southampton, Dave Shields, powiedział: „Podstawową rolą licencjonowania jest bezpieczeństwo publiczne, dlatego nie zezwalamy na stosowanie magnetycznych tabliczek na drzwiach. Znaki magnetyczne można łatwo ukraść i umieścić na nielicencjonowanych pojazdach, dzięki czemu wyglądają jak licencjonowany pojazd, który może być używany do celów niezgodnych z prawem.”

PoprzedniWielka Brytania: Miasto zostaje zamknięte po gwałtownym wzroście liczby przypadków koronawirusa
NastępnyOtwarcie międzynarodowego sklepu spożywczego w byłym supermarkecie Morrisons