Start Wiadomości Protest przeciwko pokazywaniu wychudzonych modelek na London Fashion Week

Protest przeciwko pokazywaniu wychudzonych modelek na London Fashion Week

846
0

Rozpoczął się jeden z czterech największych na świecie pokazów mody – London Fashion Week. Każdego roku wokół londyńskiego tygodnia mody pojawia się problem pokazywania wychudzonych modelek i propagowania bardzo drastycznej diety. W tym roku nie jest inaczej.

London Fashion Week dla projektantów z całego świata jest szansą zaprezentowania swojego talentu. W tym roku mały skandalwywołał wygląd 18-letniej amerykańskiej modelki, która jest niesamowicie chuda. Fotografia jej wychudzonego ciała została użyta przez strony internetowe, które zachęcają młode dziewczyny do odchudzania się i propagują hasła typu: chude jest piękne.

W ubiegłym roku badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, ze jedna na pięć dziewczynek w wieku 10 – 13 lat, jest niezadowolona z tego jak wygląda.

W kwietniu tego roku Francja zakazała agencjom modelek zatrudnianie bardzo chudych kobiet pod groźbą kary sześciu miesięcy więzienia i 75 tys. euro grzywny. W UK nie ma prawa zabraniającego pokazywania wręcz anoryktycznych ciał kobiecych.

PoprzedniRząd przymierza się do zlikwidowania darmowych obiadów w szkołach
NastępnyMężczyzna chciał pomóc potrzebującemu, w zamian został przez niego obrabowany