Start Coronavirus Protest przeciwko lockdownowi w Londynie. 60 aresztowanych

Protest przeciwko lockdownowi w Londynie. 60 aresztowanych

358
0

Ponad 60 osób zostało aresztowanych podczas protestów związanych z pandemią i lockdownem. Protesty miały miejsce w stolicy Wielkiej Brytanii.

Według Metropolitan Police liczba aresztowanych wzrośnie po weekendzie. Policjanci wezwali ludzi do powrotu do domów. Policja dokonała aresztowań za szereg różnych przestępstw, w tym za złamanie ograniczeń dotyczących koronawirusa.

Grupy praw obywatelskich Liberty i Big Brother Watch argumentowały, że prawo do bezpiecznego protestu powinno być wyraźnie określone jako wyjątek w przepisach obejmujących wielopoziomowe ograniczenia w Anglii, które mają wejść w życie w przyszłym tygodniu.

Odpowiadając na protesty, minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała: „Widzieliśmy, jak nasi policjanci po raz kolejny wykonują niesamowitą pracę, aby upewnić się, że pomagają powstrzymać rozprzestrzenianie się tego okropnego wirusa.” „Prosimy wszystkich o sumienność – wszyscy znamy przepisy i wytyczne, wprowadziliśmy te środki, aby ratować życie i zapobiegać zgonom.”

PoprzedniCentrum handlowe w Southampton zostanie w pełniotwarte już w przyszłym tygodniu
NastępnyBezpłatna witamina D dla osób o słabym zdrowiu