Start Coronavirus Prośba o zachowanie szczególnej ostrożności w ponownie otwartych sklepach

Prośba o zachowanie szczególnej ostrożności w ponownie otwartych sklepach

1284
0

Dziś w Wielkiej Brytanii ponownie otwarto niektóre sklepy. Mieszkańcy Hampshire proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności podczas odwiedzania centrów handlowych.

Sieć rad okręgowych, która reprezentuje rady okręgowe w całym kraju, powiedziała, że ​​władze lokalne wzywają rząd do przyspieszenia inwestycji określonych w funduszach Towns Funding i Future High Streets Fund, aby zapewnić bezpieczne otwarcie centrów miast.

Wiadomości pojawiają się po tym, gdy rady w całym hrabstwie zamierzają wdrożyć szereg środków dystansowania społecznego i bezpieczeństwa zdrowia publicznego przed ponownym otwarciem sklepów od 15 czerwca.

Rząd poinformował, że zapewnia dodatkowe 50 milionów funtów dla rad. Wczoraj Rada Miasta Southampton ogłosiła również, że otrzyma 225,000 funtów od rządu centralnego na wdrożenie środków w centrum miasta, Bitterne, Lordshill, Portswood, Shirley i Woolston.

Środki obejmą określone obszary zarządzania kolejkami w obrębie okręgu Above Bar Street i innych obszarów o dużym natężeniu ruchu; ulepszone systemy oczyszczania ulic; parking dla rowerów i dodatkowe miejsce wokół zatłoczonych przystanków autobusowych.

Szefowie miast powiedzieli, że wielu krajowych sprzedawców detalicznych planuje początkowo otworzyć niewielką liczbę sklepów, podczas gdy organizatorzy rynku w centrum miasta współpracują obecnie z radą, aby otworzyć je ponownie w tym miesiącu.

PoprzedniDwumetrowy dystans społeczny nie zostanie na razie zniesiony
Następny„Nie jesteście sami”- rząd przypomina, że jest dostępna pomoc dla ofiar przemocy domowej