Start Polecane Projekt University of Southampton mający na celu znalezienie nowych sposobów wykrywania nowotworów

Projekt University of Southampton mający na celu znalezienie nowych sposobów wykrywania nowotworów

249
0

Uniwersytet rozpoczyna prace nad projektem badawczym o wartości 10 milionów funtów, badającym nowe sposoby diagnozowania raka płuc.

Uniwersytety w Southampton i Leeds połączyły siły, aby przetestować najlepszy sposób wykrywania raka na etapie, na którym nadal można go wyleczyć, łącząc się z programem NHS England Targeted Lung Health Checks.

Projekt o nazwie iDx-LUNG jest częścią rządowej misji wczesnej diagnostyki, która ma na celu zdiagnozowanie trzech czwartych nowotworów na wczesnym etapie do 2028 roku.

Prace są możliwe dzięki dofinansowaniu z brytyjskiego funduszu Industrial Strategy Challenge Fund (ISCF) na rzecz badań i innowacji, stanowiącego część całkowitej inwestycji w wysokości 10 milionów funtów przeznaczonych na program.

Peter Johnson, profesor onkologii medycznej na Uniwersytecie w Southampton, który kieruje projektem, powiedział: „Pilnie musimy znaleźć sposoby wczesnego wykrywania raka płuc, aby zwiększyć szanse ludzi na wyleczenie.”

Rak płuc jest największą przyczyną zgonów z powodu raka na całym świecie. Co roku w Wielkiej Brytanii u 25 000 osób diagnozuje się zaawansowanego, nieoperacyjnego raka płuc. Projekt ma na celu nie tylko zwiększenie wskaźników przeżywalności, ale także poprawę skuteczności testów na osobach z wysokim ryzykiem raka.

W ramach projektu, koordynowanego przez Cancer Research UK / NIHR Southampton Clinical Trials Unit, u 15 000 osób, które biorą udział w badaniach stanu płuc NHS England na mobilnych skanerach CT w Hampshire i Yorkshire, pobrane zostaną próbki krwi i wymazy z nosa do badań. Próbki zostaną następnie przeanalizowane pod kątem zmian, które mogą wskazywać na wczesny rozwój raka.

PoprzedniLudzie nie przestrzegają zasad. Mają się pojawić limity osób w sklepach
NastępnySzkoła w Eastleigh jedną z pierwszych, gdzie uczniowie i kadra testowani są na Covid-19