Start Polecane Projekt poprawy jakości powietrza w Southampton otrzymał dofinansowanie Defra

Projekt poprawy jakości powietrza w Southampton otrzymał dofinansowanie Defra

485
0

Rząd przeznaczył środki w wysokości 1,8 mln GBP na poprawę jakości powietrza w Southampton.

Środki pieniężne z Defry sfinansują szereg pomysłów zaproponowanych przez radę miejską w styczniu.Zgodnie z planami taksówki i autobusy będą musiały spełniać przepisy dotyczące niskiej emisji.

Władze oświadczyły jednocześnie, że propozycje, aby statki zacumowane w porcie miejskim, przełączano na elektryczność, zamiast pozostawiania silników w ruchu, niestety nie uzyskały poparcia. Przywódcy rady będą jednak współpracować z portem, aby doszło do tego w przyszłości.

Firmy taksówkowe otrzymają bezpłatny okres próbny, który pozwoli im na przerzucenie się na pojazdy elektryczne. Jednocześnie zainstalowane zostaną dodatkowe punkty ładowania takich pojazdów.

Trwa także modernizacja odcinka drogi A3024 o długości 7 km, aby zachęcić do jazdy na rowerze i spacerów. Droga zostanie poszerzona, aby pomóc autobusom jeździć bardziej niezawodnie i wydajnie.

Southampton jest jednym z czterech angielskich miast przygotowujących się do wprowadzenia strefy czystego powietrza do przyszłego roku.Pozostałe to Birmingham, Derby i Leeds.

PoprzedniGaleria Sztuki Miejskiej w Southampton kończy 80 lat!
NastępnyMężczyzna poskarżył się na sąsiada, że jest za głośno, więc ten dźgnął go nożem