Start Southampton Projekt mający na celu zwiększenie świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie dzieci

Projekt mający na celu zwiększenie świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie dzieci

131
0

Kampania artystyczna mająca na celu podniesienie świadomości na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie dzieci dotarła na ulice Southampton.

Kampania obejmuje plakaty stworzone przez artystę Nathana Evansa na zlecenie Breathing Spaces. Plakaty pojawiły się w pobliżu szkół i placów zabaw w całym mieście w czwartek 8 października, który był Dniem Czystego Powietrza 2020.

Mandi Bissett, dyrektor The Southampton Collective, powiedziała: „Zanieczyszczenie powietrza nie jest kwestią „ekologiczną”, chodzi o nasze zdrowie. Toksyczne powietrze jest niewidzialnym zabójcą, który wpływa na każdy organ w ciele, a dzieci są najbardziej podatne, ponieważ ich ciała wciąż rosną.”

„Musimy zacząć mówić o tworzeniu zdrowych dzielnic i bezpieczniejszych ulic dla nas wszystkich”. Kampania zachęca mieszkańców do chodzenia i jazdy na rowerze, mówienia o kwestiach czystego powietrza i unikania spalania drewna.”

Bissett powiedziała: „Transport zmotoryzowany od dawna jest gorącym tematem w mieście, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że piece opalane drewnem i paleniska również powodują zanieczyszczenie drobnymi cząstkami.” „To może dostać się głęboko do serca, płuc i mózgu”.

Według badań przeprowadzonych przez King’s College London, 20% poprawa jakości powietrza w Southampton oznaczałaby każdego roku 150 mniej dzieci cierpiących na słabą czynność płuc.

Rebecca Kinge, dyrektor Southampton Collective i koordynator Southampton Art in Health Forum, powiedziała: „Duża część populacji miasta jest narażona na zanieczyszczenie powietrza ze względu na wiek, stan zdrowia lub miejsce zamieszkania.”

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieją działania, które wszyscy możemy podjąć, aby poprawić jakość powietrza. Jeśli będziemy współpracować, możemy znacznie poprawić zdrowie ludzi”.