Start Southampton Projekt inteligentnej autostrady M27 opóźniony nawet o sześć miesięcy

Projekt inteligentnej autostrady M27 opóźniony nawet o sześć miesięcy

544
0

Prace mające na celu zmianę autostrady Hampshire na autostradę inteligentną zostały opóźnione nawet o sześć miesięcy.

Prace na autostradzie M27 między węzłami 4 i 11 zostały wstrzymane z powodu wezwań sekretarza transportu Granta Shappsa. Projekt inteligentnej autostrady miał zostać ukończony do „połowy marca 2021 r.”, ale data została zmieniona na „lipiec – wrzesień 2021 r.”, jak podaje strona internetowa Highways England.

Autostrada miała zostać w pełni otwarta w zeszłym miesiącu, zgodnie ze znakami wzdłuż drogi. Ale znaki zostały teraz usunięte przez Highways England.

Highways England potwierdziło, że nastąpiło opóźnienie w otwarciu autostrady M27 między skrzyżowaniem czwartym i 11 „na prośbę Grant Shapps w celu wprowadzenia takich funkcji, jak technologia wykrywania zatrzymanych pojazdów w tej części autostrady i małe odległości między strefami awaryjnymi”. Dodano, że sekretarz Shapps „prosi nas, abyśmy nie uruchamiali żadnych ulepszeń tego typu, dopóki wszystkie te funkcje nie zostaną zamontowane”.

Przewodniczący Rady Gminy Eastleigh, Keith House, powiedział: „Ten projekt był katastrofą od początku do końca.” „To chaos. Kierowcy muszą znosić więcej opóźnień i więcej niedogodności.”

PoprzedniPrawie połowa mieszkańców Southampton otrzymała przynajmniej pierwszą szczepionkę Covid
NastępnyRoyal Caribbean oferuje kluczowym pracownikom 999 bezpłatnych pokoi wycieczkowych