Start Polecane Program Solent Freeport z nowymi miejscami pracy i inwestycjami zatwierdzony

Program Solent Freeport z nowymi miejscami pracy i inwestycjami zatwierdzony

374
0

Hampshire za zgodą realizacji planów Solent Freeport otrzymało obietnicę tysięcy wysokiej jakości miejsc pracy.

Rząd ogłosił, że pierwsze trzy wolne porty w Wielkiej Brytanii są w pełni uruchomione po otrzymaniu ostatecznego zezwolenia.

Trzy wolne porty – w Solent, Plymouth i Teesside – otrzymają dofinansowanie w wysokości do 25 milionów funtów, a następnie potencjalnie dziesiątki milionów funtów w ramach stawek biznesowych, które można zatrzymać lokalnie, aby wydać je na infrastrukturę i rewitalizację.

Firmy w portach otrzymają ulgi podatkowe, aby odblokować inwestycje i stworzyć miejsca pracy w branżach określanych przez rząd jako branże przyszłości.

Minister awansu Dehenna Davison powiedziała: „W pełni wykorzystujemy swobody wynikające z opuszczenia UE, a te wolne porty w Teesside, Plymouth i South Devon oraz Solent przyciągną nowe firmy do często pomijanych obszarów, tworząc tysiące miejsc pracy.”

„Teraz, gdy już działają, te wolne porty wykorzystają lokalną wiedzę fachową do rozwoju ważnych gałęzi przemysłu i turbodoładowania naszej narodowej gospodarki.”

„Freeports będzie generować dobrobyt i szerzyć możliwości w całej Wielkiej Brytanii, napędzając innowacje i otwierając nasze drzwi do handlu ze światem”.

Wolny port w Solent będzie dążył do rozwoju gospodarki morskiej regionu i uczynienia z tego obszaru centrum tego sektora.

PoprzedniPierwsza całodobowa infolinia dla ofiar gwałtu uruchomiona w Anglii i Walii
NastępnyPtasia grypa atakuje pingwiny w Marwell Zoo