Start Polecane Program nieoprocentowanych pożyczek na zakup żywności

Program nieoprocentowanych pożyczek na zakup żywności

516
0

W całej Wielkiej Brytanii uruchomiono program nieoprocentowanych pożyczek, mających na celu wsparcie tysięcy osób, które mają trudności z zakupem żywności.

Inicjatywa powstała w wyniku współpracy pomiędzy siecią supermarketów Iceland i firmą udzielającą pożyczek, prowadzoną przez organizację charytatywną.

Program nieoprocentowanych pożyczek został uruchomiony w odpowiedzi na rosnące obawy o sytuację gospodarstw domowych, które znalazły się w najtrudniejszym położeniu w związku z kryzysem kosztów utrzymania, a które nie mają dostępu do tradycyjnych form zaciągania pożyczek lub nie są w stanie sobie na nie pozwolić.

Program ma umożliwić tym osobom pokrycie wydatków za zakupy spożywcze w okresie wakacji lub wyrównywać różnice w ich dochodach poprzez przyznawanie nieoprocentowanych „mikropożyczek” w wysokości od 25 do 100 funtów na zakup artykułów codziennego użytku.

Mikropożyczki są udostępniane za pomocą kart z doładowaniem pieniężnym, przy czym spłaty wynoszą 10 funtów tygodniowo.

Do programu może zgłosić się każda osoba, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, kredyt będzie można wykorzystać w sklepie Iceland.

PoprzedniCovid-19: Program pilotażowy szczepionki dla kobiet w ciąży
NastępnyPo remoncie popularny kubański bar zostaje ponownie otwarty