Start Coronavirus Program masowych testów może zostać uruchomiony w Hampshire w przyszłym miesiącu

Program masowych testów może zostać uruchomiony w Hampshire w przyszłym miesiącu

658
0

Program testów masowych może zostać wdrożony w całym Hampshire już w przyszłym miesiącu.

Pracownicy transportu, opiekunki do dzieci, pracownicy handlu detalicznego, pracownicy budowlani i konserwatorzy, a także wolontariusze – w tym ci wspierający lokalne rady i służby ratownicze – mogliby mieć dostęp do szybkich testów od przyszłego miesiąca.

Posunięcie będzie miało na celu zidentyfikowanie bezobjawowych mieszkańców w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wiadomość nadeszła, gdy Rada Hrabstwa Hampshire potwierdziła, że ​​finalizuje ofertę skierowaną do rządu centralnego o wsparcie przy tworzeniu lokalnych ośrodków testowych w całym hrabstwie.

Rada powiedziała, że ​​ostateczne lokalizacje nie zostały jeszcze ustalone. Organ potwierdził, że oferta zostanie złożona „w ciągu najbliższych kilku dni”, ale dokładna data nie została ujawniona. Rada wyraziła nadzieję, że do połowy lutego otrzyma odpowiedź od rządu.

W oświadczeniu rzecznik rady hrabstwa powiedział: „Jeśli nasza oferta zakończy się sukcesem, ta opcja testowa będzie skierowana do każdego, kto musi wyjść z domu, aby dostać się do pracy i gdzie może być większe ryzyko narażenia na działanie wirusa.”

PoprzedniRząd przeznaczył ponad 13 milionów funtów na przebudowę mostów
NastępnyPodwójne obywatelstwo. Jak je zdobyć? Podpowiadamy