Start Polecane Program inteligentnej autostrady M27 ponownie opóźniony o kolejne osiem miesięcy

Program inteligentnej autostrady M27 ponownie opóźniony o kolejne osiem miesięcy

563
0

Zakończenie prac mających na celu przekształcenie ruchliwej M27 w inteligentną autostradę opóźni się nawet o osiem miesięcy.

Termin zakończenia prac na głównej drodze pomiędzy węzłami 4 i 11 został ponownie przesunięty. Program inteligentnych autostrad miał zostać ukończony do „połowy marca 2021”, ale daty zostały zmienione na „lipiec – wrzesień 2021”. Teraz Highways England ogłosiło, że prace zostaną zakończone dopiero „wiosną 2022”.

Wiadomość ta spotkała się z frustracją lidera rady gminy Eastleigh, Keith House, który określił ten plan jako „porażkę”. Highways England wyjaśniło, że opóźnienia wynikają z wprowadzenia szeregu dalszych zaleceń ze strony rządu, w tym technologii wykrywania zatrzymanych pojazdów. System ma na celu „pomoc kierowcom czuć się bezpiecznie”, poprzez wykrywanie pojazdów, które zatrzymały się na dowolnym pasie.

Highways England mówi, że w tym celu instaluje nowe jednostki radarowe na poboczu drogi, które monitorują autostradę w obu kierunkach. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej czytamy, że stosowanie wykrywania zatrzymanych pojazdów oznacza „znaczne skrócenie” czasu potrzebnego na powiadomienie operatorów sterowni o problemach.

PoprzedniZielone światło dla nowego masztu 5G w Southampton
Następny Zmarła przedwcześnie starzejąca się 18-letnia Ashanti