Start Polecane Program furlough w Wielkiej Brytanii w celu ochrony miejsc pracy dobiega końca

Program furlough w Wielkiej Brytanii w celu ochrony miejsc pracy dobiega końca

473
0

Brytyjski program urlopowy dobiegł końca, ale niektóre sektory, które mocno ucierpiały w wyniku pandemii, twierdzą, że wsparcie powinno być kontynuowane.

Furlough został wprowadzony w marcu 2020 r. i pomógł wypłacić pensje 11,6 mln pracowników po tym, jak Covid-19 zmusił dużą część gospodarki do zamknięcia. Według najnowszych danych HMRC pod koniec lipca program nadal wspierał dochody około 1,6 mln pracowników.

Polityka, oficjalnie znana jako Coronavirus Job Retention Scheme (CJRS), stanowi około jednej piątej pieniędzy, które rząd wydał na reakcję na pandemię. Chociaż program jest powszechnie chwalony za ochronę milionów miejsc pracy, firmy z sektorów, w których biznes wciąż nie wrócił do normy, twierdzą, że potrzebują dalszego wsparcia.

Mark Andrew, dyrektor Animal Aircare, która pomaga zwierzętom podróżować za granicę przez lotnisko Gatwick, powiedział, że niektórzy z jego pracowników mogą zostać zwolnieni, jeśli sytuacja się nie poprawi.

Dla wielu z tych, którzy wracają do pracy po zakończeniu programu, warunki nie będą takie same jak przed pandemią. Jess Pitman została zwolniona z pracy jako kierownik ds. marketingu w firmie turystycznej dwa tygodnie po wprowadzeniu programu.

Firma, w której pracuje, specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów zagranicznych na cele charytatywne. Jednym z najlepiej sprzedających się produktów była wędrówka przez Wielki Mur Chiński, ale podróżnicy odwołali swoje plany, gdy uderzył Covid.

Lista płac firmy została zmniejszona z 27 do zaledwie pięciu, a 29-latka wróci do pracy w niepełnym wymiarze godzin, uzupełniając swoje dochody pracą na zlecenie.

PoprzedniFirma transportowa z Eastleigh przekazuje paliwo innym usługom
NastępnyNext ostrzega przed wzrostem cen i brakiem pracowników