Start Wiadomości Problemy z dostawami paliwa: Wielka Brytania zawiesza prawo konkurencji

Problemy z dostawami paliwa: Wielka Brytania zawiesza prawo konkurencji

600
0

Rząd ma zawiesić prawo konkurencji, aby umożliwić firmom naftowym kierowanie dostaw paliwa na stacje benzynowe.

Urzędnicy powiedzieli, że ten ruch ułatwi firmom dzielenie się informacjami i priorytetowe traktowanie najbardziej potrzebujących części kraju. Od kilku dni możemy zaobserwować długie kolejki przy dystrybutorach, po tym, jak obawy o zakłócenia w dostawach paliwa wywołały panikę wśród kupujących.

Petrol Retailers Association ostrzegło, że aż dwie trzecie członków prawie 5500 niezależnych punktów sprzedaży nie ma paliwa, a u reszty „wkrótce się skończy”. Ogłaszając środek mający na celu zwolnienie przemysłu naftowego z ustawy o konkurencji z 1998 r., sekretarz ds. biznesu Kwasi Kwarteng powiedział, że rząd ma „długoletnie” plany awaryjne utrzymania dostaw paliwa.

„Chociaż w rafineriach i terminalach zawsze było i nadal jest dużo paliwa, zdajemy sobie sprawę, że wystąpiły pewne problemy z łańcuchami dostaw. Dlatego wprowadzimy w życie Protokół w sprawie ropy naftowej, aby zapewnić, że przemysł będzie mógł dzielić się ważnymi informacjami i współpracować bardziej efektywnie, aby zminimalizować zakłócenia.”

W marcu 2020 r. rząd złagodził również prawo konkurencji, aby pomóc supermarketom współpracować w celu utrzymania dostaw żywności.

PoprzedniWięcej mieszkańców UK czuje się zmuszonych do korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej
NastępnyZachowanie antyspołeczne w pobliżu wieżowca w Southampton „wymyka się spod kontroli”