Start Polecane Problemy kobiet dotkniętych przemocą

Problemy kobiet dotkniętych przemocą

465
0

obiety uciekające przed przemocą domową zostają bezdomne z powodu braku miejsc w schroniskach.

Podsumowując kampanię „Daj mi schronienie” The Sun Aid powiedziała, że 309 ofiar, z którymi pracowano w zeszłym roku, skończyło na tułaniu się, spaniu codziennie w innym miejscu lub w pensjonatach. Kobiety, które uciekają przed przemocą domową, nie mają dokąd pójść, ponieważ w schroniskach nie ma wystarczającej ilości miejsc – ostrzega organizacja charytatywna

Te kobiety stoją w obliczu przerażającej perspektywy powrotu do sprawcy tylko po to, by utrzymać stały dach nad głową – powiedziała organizacja charytatywna.

Odkryła, że 19 procent tych kobiet doświadczyło dalszego znęcania się od małżonków w oczekiwaniu na miejsce schronienia. Podczas gdy niektóre kobiety były w tak traumatycznej sytuacji, że popełniały samobójstwo.

Organizacja charytatywna stwierdziła, że w całej Anglii brakowało 1715 łóżek dla takich osób.

Organizacja Women’s Aid powiedziała, że niepokojące odkrycia w ich rocznym raporcie No Woman Turned Away powinny być sygnałem alarmowym. Apelowali do Borisa Johnsona, aby znalazł więcej gotówki na sfinansowanie schronień dla ofiar przemocy.

Adina Claire, dyrektor naczelny Women Aid, powiedziała: – To skandaliczne, że w 2019 r. kobiety uciekające przed przemocą domową wciąż mają przerażającą perspektywę powrotu do sprawcy lub zmierzenia się z bezdomnością. Stoimy w obliczu chronicznego braku miejsc do spania w specjalistycznych ośrodkach, a to powoduje niewyobrażalne cierpienie dla kobiet w czasie, gdy najbardziej potrzebują one wsparcia. Nasz raport opowiada o kobietach, które przeżyły niebezpieczne warunki mieszkaniowe, przeludnienie, zerwane przyjaźnie i dalsze znęcanie się podczas poszukiwania noclegów. Organizacja charytatywna wzywa premiera do finansowania większej liczby schronień i zmiany prawa, tak aby sprawy ofiar przemocy domowej były mieszkaniowym priorytetem.

To skandal, że cztery lata po tym, jak The Sun rozpoczęło kampanię „Daj mi schronienie”, ofiary przemocy domowej nadal pozostają bezdomne. Kolejne rządy nas poparły. Jednak 309 kobiet w zeszłym roku nie miało gdzie się podziać. Niektóre musiały wrócić do swoich partnerów i zostały ponownie wykorzystane. 

Kampania The Sun Give Me Shelter wzywa rząd do położenia kresu skandalowi związanemu z przemocą domową i odpowiedniego finansowania schronień.

Rzecznik Departamentu Mieszkalnictwa powiedział: – Przemoc domowa niszczy życie i nie ma na nią miejsca w naszym społeczeństwie.

Od 2014 r. Zainwestowaliśmy ponad 55 milionów funtów, pomagając ponad 47 000 ocalałym w bezpiecznym miejscu, aby odbudować swoje życie, i skonsultowaliśmy się w sprawie zmiany prawa, tak aby rady były zobowiązane do zapewnienia wsparcia i bezpiecznego pobytu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJuż ponad półtora miliona wniosków o settled status
NastępnyLodowisko powraca do Southampton West Quay