Start Wiadomości Problem z wymową u najmłodszych w UK

Problem z wymową u najmłodszych w UK

1140
0

Wciąż zdarzają się przypadki w brytyjskich szkołach podstawowych, że dzieci rozpoczynając edukację nie potrafią poprawnie mówić. Wielu z nich nie składa całych zdań.

Z ankiety przeprowadzonej na ponad 500 nauczycielach wynika, że spora grupa cztero- i pięciolatków nie wyniosła z domu podstawowych umiejętności złożonego mówienia – informuje „Daily Mail”.

Wielu specjalistów uważa, że ubogie słownictwo może mieć wpływ także na późniejszą edukację dzieci a nawet na całe jego życie. Sondaż organizacji Save the Children pokazał, że nawet 75 proc. nauczycieli w podstawówkach zauważyło problemy w układaniu pełnych zdań u najmłodszych.

Około 65 proc. dzieci rozpoczynając naukę w szkole podstawowej boryka się z trudnościami w rozumieniu prostych instrukcji, 81 proc. najmłodszych nie potrafi płynnie przeczytać słów lub całych sentencji – czytamy na dailymail.co.uk.

– Badanie pokazało jak szokująco spora część dzieci rozpoczyna edukację z problemami w wysławianiu się całymi zdaniami – mówi Gareth Jenkins, dyrektor UK Poverty w Save the Children.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNapad z bronią w ręku w jednym ze sklepów w Hampshire
NastępnyPolicja prowadzi śledztwo w sprawie włamania w Hampshire