Start Polecane Premier wziął potajemy ślub. Boris Johnson poślubił Carrie Symonds

Premier wziął potajemy ślub. Boris Johnson poślubił Carrie Symonds

447
0

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wziął ślub ze swoją partnerką Carrie Symonds. Ceremonia była utrzymywana w tajemnicy aż do ostatniego momentu i, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wzięło w niej udział zaledwie 30 osób.

Jak pisze „DailyMail”, uroczystość  zaślubin Borisa Johnsona z Carrie Symonnds odbyła się w Katedrze Westminsterskiej i była planowana w wielkiej tajemnicy przez ostatnie sześć miesięcy. Nie wiedzieli o niej nawet współpracownicy premiera. Informacje o ślubie zostały potwierdzone przez biuro prasowe Downing Street dopiero na drugi dzień, w niedzielę 30 maja.W oficjalnym potwierdzeniu podano: „Premier i pani Symonds pobrali się wczoraj po południu podczas małej ceremonii w katedrze Westminsterskiej. Para będzie świętować wesele z rodziną i przyjaciółmi następnego lata”. 56-letni Boris Johnson poślubił 33-letnią Carrie Symonds podczas sekretnej ceremonii w katedrze rzymskokatolickiej w Londynie. O uroczystości media zaczęły spekulować po tym, jak na pod siedzibą premiera został sfotografowany jego ojciec wraz z córką, a pierwsza minister Irlandii Północnej, Arlene Foster, przesłała parze za pośrednictwem Twittera „ogromne gratulacje z okazji ślubu”.

Boris Johnson jest pierwszym premierem Wielkiej Brytanii od prawie 250 lat, który ożenił się podczas sprawowania urzędu. Jak podaje „DailyMail”, w ceremonii miało wziąć udział – wedle obowiązujących przepisów – 30 gości. Szef brytyjskiego rządu zaręczył się z byłą asystentką prasową Partii Konserwatywnej  w grudniu 2019 roku. W kwietniu 2020 para powitała na świecie syna Wilfreda. 

Uroczystość odbyła się w obrządku katolickim, brytyjskie media spekulują więc, jak do tego doszło. Dla 56-letniego Johnsona był to bowiem nie tylko trzeci ślub w życiu, ale także, jak przypomina „The Telegraph”, premier porzucił wiarę katolicką na rzecz anglikanizmu jeszcze w szkole średniej. Zdaniem dziennika możliwości są dwie – albo udało się anulować poprzednie małżeństwa u papieża, albo zostały one uznane za nieważne, ponieważ nie zostały zawarte w obrządku katolickim. (Źródło: gazeta.pl)

Rzecznik Katedry Westminsterskiej zapewnił „Sunday Times”, że państwo młodzi są ochrzczonymi katolikami i że „podjęto wszelkie niezbędne kroki, zarówno w zakresie prawa kościelnego, jak i cywilnego”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPo raz pierwszy British Airways poleciał z Southampton
NastępnyNowy kompleks magazynowy w Southampton zapewni 224 miejsca pracy