Start Brexit Premier Wielkiej Brytanii pozostanie na swoim stanowisku

Premier Wielkiej Brytanii pozostanie na swoim stanowisku

987
0

Wczoraj w Partii Konserwatywnej odbyło się głosowanie nad wotum nieufności wobec Theresy May. Ostatecznie odrzucono wniosek i premier UK pozostanie na swoim stanowisku.

W głosowaniu wzięło 100% uprawnionych, czyli 317 posłów Partii Konserwatywnej. Zebrano 200 sojuszników Theresy May oraz 117 tych, którzy domagali się jej odejścia. W ten sposób, odrzucono wniosek nad wotum nieufności wobec premier Wielkiej Brytanii.

W ostatnim czasie mówiono głośno o kryzysie wizerunkowym May i słabnącym zaufaniu, wszystko przez obecną sytuację związaną z Brexitem. Posłowie Partii Konserwatywnej krytykowali May za złe negocjacje z Unią Europejską. Wielu uważa, że porozumienie ze wspólnotą europejską nie jest najlepszą opcją dla kraju. Ponadto, wielu polityków było zdania, że Theresa May po prostu nie radzi sobie z postawionymi przed nią wyzwaniami.

Warto zaznaczyć, że oddziela się wotum nieufności wobec szefowej danego ugrupowania od wotum nieufności wobec premier. W tym drugim przypadku, w głosowaniu wzięliby wszyscy posłowie, którzy zasiadają w Izbie Gmin. Partia Pracy zapowiedziała, że chcą złożyć wniosek, by odwołać Theresę May ze stanowiska premier Wielkiej Brytanii.

PoprzedniW Southampton powstanie do 90 nowych miejsc pracy
NastępnyKolejne strajki na kolei