Start Wiadomości Premier Szydło z wizytą u Theresy May

Premier Szydło z wizytą u Theresy May

1337
0

„Wielka Brytania i Polska to bliscy sojusznicy w UE” – powiedziała premier Wielkiej Brytanii Theresa May podczas spotkania z przedstawicielami polskiego rządu.

May podkreśliła, że relacje między Wielką Brytanią a Polską są bardzo ważne dla bezpieczeństwa i rozwoju obu państw. Premier UK przekonywała, że celem brytyjskiego rządu jest dalsze zbliżanie Polaków i Brytyjczyków. Theresa May zadeklarowała również, że chce poszerzyć współpracę obu państw w zakresie badań i rozwoju.

Premier Szydło podziękowała Theresie May za pomoc i wsparcie udzielone Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Na pytanie jednego z dziennikarzy o konsekwencje Brexitu dla obu krajów Szydło powiedziała:” Z punktu widzenia Polski bardzo istotne jest to, jakie gwarancje będą mieli obywatele polscy mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii, ale łączy się to z tym, jakie gwarancje będą mieli obywatele brytyjscy, którzy będą mieszkali i pracowali w innych krajach Unii Europejskiej, a więc jest to nasza wspólna sprawa”.

PoprzedniPlantacja konopi odkryta przez policję w Hampshire
NastępnyIdzie zima. Minusowe temperatury w Hampshire w tym tygodniu